Hyvä digikirjan ostaja,
Digikirjat ostetaan aina opiskelijan tunnuksella. Materiaali avautuu tunnukselle heti maksun jälkeen. Digikirjoilla ei ole palautusoikeutta Lue lisää ›
Huollamme verkkokauppaamme keskiviikkona 8.2. klo 15-17. Tilausten tekeminen ei ole mahdollista huoltokatkon aikana. Pahoittelemme huoltotöiden aiheuttamaa häiriötä.
Kuutio 7 Digilisätehtävät (OPS 2016) tarjoaa oppilaille monipuolisia lisätehtäviä, jotka kone tarkistaa automaattisesti. Oppilaiden suoritustiedot tehtävistä tallentuvat Ohjaamoon.Lue lisää
Kuutio 7 Digilisätehtävät (OPS 2016) tarjoaa oppilaille monipuolisia lisätehtäviä, jotka kone tarkistaa automaattisesti. Tehtävien avulla harjoitellaan ja kerrataan opittuja perusasioita. Digilisätehtäviin tehdyt suoritukset tallentuvat Ohjaamoon, josta opettaja voi seurata oppilaidensa edistymistä. Ohjaamo näyttää reaaliaikaisesti kuinka paljon oppilaat tekevät tehtäviä ja miten he niissä menestyvät. Opettaja voi tarkastella sekä koko ryhmän että yksittäisen oppilaan suorituksia.