Hyvä digikirjan ostaja,
Digikirjat ostetaan aina opiskelijan tunnuksella. Materiaali avautuu tunnukselle heti maksun jälkeen. Digikirjoilla ei ole palautusoikeutta Lue lisää ›
Käyttämässämme Paytrail-maksunvälityspalvelussa on huoltokatko yöllä 18.8. 00:00 - 02:00. Huoltokatkon aikana Paytrail-maksunvälitys voi toimia hitaasti tai tiedonsiirto katketa, joten suosittelemme välttämään ostoksia katkon aikana.
Kirja on tarkoitettu ensisijaisesti ammatillisen toisen asteen automaatiotekniikan opintoihin kone- ja tuotantotekniikka- sekä sähkö- ja automaatioalalla. Lisäksi kirjaa voi hyödyntää myös ammattikorkeakouluopinnoissa. Kirja on nelivärinen, ja se sisältää runsaasti erilaisia harjoitustehtäviä, joten sen avulla on helppo eriyttää opetusta. Kirja sopii hyvin myös itseopiskeluun.