Välkky 3 Bingel-tehtävät

Välkky-sarjan Bingel-harjoituksissa on kolme eri vaikeustasoa. Ne tukevat yksilöllistä oppimista: adaptiiviset digitaaliset harjoitukset tarkistavat itse itsensä ja antavat oppilaalle palautetta ohjaten tämän tarvittaessa toisentasoisiin tehtäviin.Lue lisää
i
Ostaessasi tämän tuotteen, lisenssi on voimassa: 01.08.2025 - 31.07.2026

Välkky 3 Bingel-tehtävät koostuvat seitsemästä jaksosta: Kirjaimet ja sanat, Oikeinkirjoitus, Yhdyssanat, Virke, Verbit, Substantiivit ja Adjektiivit. Yli 50 tehtävässä kerrataan ja harjoitellaan monipuolisesti kielitiedon asioita, esimerkiksi aakkosjärjestystä, vokaaleja ja konsonantteja, vierassanoja, äng-äänteitä, diftongeja, yhdyssanoja, verbien persoonamuotoja, erisnimiä ja yleisnimiä, yksikköä ja monikkoa sekä adjektiivien vertailumuotoja.

Tehtäviä voi käyttää osana tuntiopetusta, tukiopetuksessa tai osana omatoimista harjoittelua. Bingel-tehtävät sijaitsevat omassa Bingel-pelimaailmassaan, jossa oppilas kehittää harjoittelun ohella omaa avatar-hahmoaan. Pelimaailma hyödyntää tarinallistamista ja pelillistämistä oppilaan motivoinnissa. Sen käyttäminen edellyttää henkilökohtaisen tunnuksen luomista oppilaalle. Ks. Tarkemmin: Toimeksiantosopimus Bingel-tehtävät ovat koulujen ostettavissa oppilaskohtaisella vuosilisenssillä ja hinta määräytyy kyseisen luokka-asteen oppilasmäärän mukaan. Kun ostat tuotteen, merkitse tilausmääräksi koko koulun kaikkien kyseisten luokkien yhteenlaskettu oppilasmäärä. Vuosilisenssin hinta määräytyy sen mukaan.

Tuotetiedot
ISBN 978-952-63-1193-7
GTIN 9789526311937
Painosnumero ja -vuosi -
Tekijät Heikki Karjalainen
Kouluaste Alakoulu
Moduuli / kurssi / luokka 3. luokka
Sivua -