Tekninen vika havaittu
Palvelussamme on parhaillaan tekninen häiriö. Pyrimme korjaamaan tilanteen mahdollisimman nopeasti.

Editalta Sanoma Prolle siirtyneiden painettujen oppimateriaalien lähetyksissä esiintyy lyhyitä katkoja tuotetietojen siirron aikana. Toimituskatkot eivät koske digitaalisia oppimateriaaleja. Lue lisää UKK-sivulta.

Verkkokaupassa on häiriö ja tilausta tehdessä ei saa tilausvahvistusta, mutta tilaukset onnistuvat. Ongelma pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Pahoittelemme häiriöstä aiheutunutta haittaa!

Los geht's! 2 Bingel-tehtävät

Oppilas harjoittelee omalla avatar-hahmollaan Bingel-pelimaailmassa, jonka tehtävät liittyvät Los geht's 2 -oppisisältöihin.Lue koko tuotekuvaus
i
Ostaessasi tämän tuotteen, lisenssi on voimassa: 01.08.2025 - 31.07.2026

Bingel-pelimaailmassa oppilaat ratkovat itsenäisesti omaan tasoonsa sovitettuja saksan tehtäviä. Bingelin tehtävät perustuvat Los geht's 2 -materiaalin keskeisiin sisältöihin ja etenemisjärjestykseen. Tämä tekee siitä sopivan sekä opetustilanteisiin luokkahuoneessa että kotitehtävien tekemiseen. Opettaja voi seurata oppilaiden kehittymistä opettajan näkymän kautta ja jakaa oppilaille tehtäviä.

Bingel-tehtävät sijaitsevat omassa Bingel-pelimaailmassaan, jossa oppilas kehittää harjoittelun ohella omaa avatar-hahmoaan. Bingel-pelimaailma hyödyntää tarinallistamista ja pelillistämistä oppilaan motivoimisessa. Sen käyttäminen edellyttää henkilökohtaisen tunnuksen luomista oppilaalle. Ks. tarkemmin: Toimeksiantosopimus.

Bingel-tehtävät ovat koulujen ostettavissa oppilaskohtaisella vuosilisenssillä, ja hinta määräytyy kyseisen luokka-asteen oppilasmäärän mukaan. Kun ostat tuotteen, merkitse tilausmääräksi koko koulun kaikkien kyseisten luokkien yhteenlaskettu oppilasmäärä. Vuosilisenssin hinta määräytyy sen mukaan. Huomaathan, että oston jälkeen tuote on käytettävissä kahden päivän kuluttua.

Tuotetiedot
ISBN 978-952-63-5445-3
GTIN 9789526354453
Painosnumero ja -vuosi -
Tekijät -
Kouluaste Alakoulu
Moduuli / kurssi / luokka 5.-6. luokka
Sivua -